Firmalar

YENİLİKLERİN MARKASI

Evyap'ın 1927 yılında Erzurum'da sabun üretimiyle başlayan öyküsü bugün sabundan duş jeline, şampuandan tıraş ürünlerine, cilt bakım kremlerinden kokulu kozmetiğe, bebek bezinden diş macununa kadar birçok kategoriyle 100’ü aşkın ülkede devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

1907'DEN BUGÜNE

En son teknolojiyle tüm üretim, makine ve donanımı yenilenen KOSKA, üretim kapasitesini ve ürün kalitesini daha da arttırarak helva, tahin, pekmez, reçel, lokum ve geleneksel Türk tatlıları üretiminin yanısıra, kurduğu tam teşekküllü ve modern laboratuarda gıda mühendislerinin yoğun emekleri sonucunda, tamamen doğal tatlandırıcılar kullanarak diabetik helva, lokum, badem ezmesi ve reçel üretimini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Sağlık Bakanlığı’nın izni ile üretimine geçilen bu diabetik ürünlerle, KOSKA dünya ve Türk gıda sanayiinde bir ilk’e de imza atmıştır.

Daha Fazla Bilgi

İTALYA'NIN TERCİHİ

Makarnanın anavatanı İtalya’nın ve Dünya’nın 1 numaralı makarnası BARİLLA. Özel yetiştirilen Svevo cinsi durum buğdayı, yüksek teknoloji ile her zaman lezzetli ve tane tane...

Daha Fazla Bilgi

VAZGEÇİLMEZ LEZZETİNİZ

Filiz Makarna Şevkat dolu maharetli ellerin 35 yıldır hizmetindeyiz. Makarnanın iyisinden anlayan hanımlar çok iyi bilir; en lezzetli makarna Filiz’dir. Filiz 35 yıldır Türkiye’nin en kaliteli durum buğdayından yüksek teknoloji ile üretilir. Kesinlikle hamurlaşmaz, birbirine yapışmaz, her yapıldığında en mükemmel sonucu verir.

Daha Fazla Bilgi

HER KEYFİN ÇAYI

Günümüzde değişen piyasa koşullarına göre Ofçaysan tüketicinin demlik ve poşet çaylara olan ilgisini göz önünde bulunarak tamamen hijyenik koşullarda modern teknolojiyle Türkiye’de ilk kez sağlıklı iplik poşet çayları üreterek yenilenmesini sürdürmekte, bu alanda da öncü ve lider kuruluş olma işlevini yerine getirmektedir.

Daha Fazla Bilgi

MEYVEDE SON SÖZ

Aroma, kurulduğu günden bu yana birçok yeniliğe imza atarak meyve suyu pazarının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Aroma, geçmişten günümüze değişmeyen kalite politikası, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünleri, geleneksel aynı zamanda yenilikçi tutumuyla yurt içinde ve yurt dışında her geçen büyüyen ve gelişen bir firma olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

AKAR AKAR AKAR

44 yıldır kalite ve hijyene özen göstererek, Türk damak tadına uygun olarak üretilen, Billur Tuz Türkiye'nin rafine tuz alanında en iyi ve en güvenilir markası olmasının gereklerini yerine getirmektedir.

Daha Fazla Bilgi

SAĞLIK İÇİN

Yarım asrı aşkın bir süredir sıkı çalışma ve azimle yeni yatırımlara hız veren KINIK, 2000'li yıllarda fabrika binasını ve makine parkını genişletmiştir. Kınık'ın dolum kapasitesi 2008 yılından itibaren saatte 135.000 şişeye ulaşmıştır.

Daha Fazla Bilgi

EGE'NİN VERİMLİ TOPRAKLARINDAN

Sürekli yaptığı yatırımlarla üretim kapasitesini ve çeşitliliğini artırmaya devam eden KINIK KONSERVECİLİK, ISO 9001 ve HACCP belgeleri ile kalitesini onaylattığı üretiminin %70'ini ihraç etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİN SIRRI OLİN'DE

Edirne Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ISO tarafından yayınlanan “Türkiye’ nin 500 Büyük Kuruluşu” listesinde her yıl düzenli olarak yer almaktadır. Edirne Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin sahip olduğu ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi, “Tüv Rheinland” belgelendirme kuruluşu tarafından 2007 yılında yenilenmiştir.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİN GÜVENLİ YOLU

Arifoğlu’nun ticari faaliyeti 1944 yılında, İstanbul’daki Tarihi Mısır Çarşısı’nda başlar ve yarım yüzyılı aşan süreçte şirketler grubuna dönüşür. Arifoğlu Grubu, 100’den fazla çalışanı ve yüzlerce çeşit ürünüyle; bugün, baharat ve şifalı bitkiler konusunda liderlik konumuna ulaşmıştır.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİN DİĞER ADI

Türkiye bakliyat sektörünün lider firmalarından Tat Bakliyat 1977 yılından bu yana başarılarla hizmet veriyor. Memişoğlu grubuna ait Tat, kuru bakliyat ve pirinç ürünleriyle sadece Türkiye'de değil 45 ülkenin mutfağında pişiyor.

Daha Fazla Bilgi

HER YUDUMDA AYNI KEYİF

1871 yılından bu yana, kahve üretimine bir sanat gibi yaklaşan Kurukahveci Mehmet Efendi; bu zanaatı beraberindeki ustalık, bilgi, tecrübe ve inceliklerle babadan oğula ustadan çırağa aktarmaya devam ediyor.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİ GÜVENLE SAKLA

Sedat Tahir Ltd. Şti. 1984 yılından beri faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Firmamız Ankara merkezli olup ASO 1.OSB Sincan adresinde 10.000 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.Ayrıca İstanbul ve İzmir Bölge müdürlüklerimizin yanı sıra Bursa, Kayseri,Samsun,Adana,Antalya ve Çanakkale’de temsilcilerimiz de vardır.

Daha Fazla Bilgi

SİZİ SARAN TEMİZLİĞİN ADI

Beyaz Kağıt sektöründe başarılı bir şekilde rekabet edebilmek için,ileri teknoloji yatırımlarına ve kapasitesine arttırmaya yönelik çalışmaları ile istikrarlı bir şekilde çalışmaktadır. Beyaz Kağıt Kurumsal politikasına bağlı kalarak müşteri memmuniyeti, kaliteli üretim-satış ve insan kaynakları yatırımlarına devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

TOPRAĞIN BEREKETİ BUĞDAY,SOFRANIN BEREKETİ SÖKE

Un üretiminde ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Söke®, gıda sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ürünlerimiz yıllardır mutfaklarda, fırınlarda ve unlu mamullerin kaliteyle üretilmek istendiği yerlerde kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi

YARIM ASIRLIK TECRÜBE

Firmamız müşterilerine daha kaliteli ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla en son üretim teknolojilerini kullanarak üretime devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

SOFİDEL KAĞIT

Sofidel tarihi Emi Stefani ve Giuseppe Lazzareschi iradesiyle 60'ların ortalarında başladı. Bugün kağıt sektöründe üretim kapasitesi açısından Avrupa'da ikinci gruptur. Sofidel Kağıt ; Regina, Yumy ve Temis markalı ürünleri üretmektedir. Dentaş Kağıt'ın satın alınmasıyla 2004 yılında Türkiye pazarına da giren Grup, sürekli yenilikçi çalışmalar yürütmektedir.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİN EN İYİSİ

Tamamen doğal yollarla, hijyenik bir ortamda üretilen ve içinde hiçbir kimyasal katkı maddesi bulunmayan ALGÜNDÜZ ürünleri, gönül rahatlığı ile tüketiciye sunulmaktadır. TSE - ISO - EN 22000 kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olan ALGÜNDÜZ, tüm çalışanlarına iş, kalite, temizlik ve hijyen bilincini geliştirecek eğitim programları vermektedir.

Daha Fazla Bilgi

DOĞALLIĞIMIZA GÜVENİYORUZ

"Fora Zeytin olarak 1999 yılından beri dünya standartlarında zeytin ve zeytinyağı ürünleri sunmaktan onur duyuyoruz. Direkt olarak üreticiden aldığımız zeytinleri son teknolojilerle donatılmış tesislerimizde hijyen koşullarına uygun olarak sofralık zeytin ve zeytinyağı haline dönüştürüp Türkiye’nin her noktasında ve dünya çapında 40 ülkede tüketicilerle buluşturuyoruz. Edremit Körfezinde, Balıkesir’in Havran ilçesinde yer alan 120.000 m2 alan üzerine kurulu, 70.000 m2 kapalı alana sahip tesisimiz ile dünyanın sayılı büyük zeytin işleme tesisleri arasında yer alıyoruz. Sahip olduğumuz ISO9001, ISO22000, ISO 14001, OHSAS 18001 ve global gıda standardı BRC (British Retail Consortium) belgeleri ile kaliteye, gıda güvenliğine, çevremize ve çalışanlarımıza önem verdiğimizi gösteriyoruz."

Daha Fazla Bilgi

ÖNCE ANNE SÜTÜ, SONRA KAY SÜT

"Türkiye'de süt deyince akla gelen marka olan 'ilk'lerin öncüsü Kay Süt, yarım yağlı uht sütü,ekonomik poşet sütü,uht keçi sütünü ve 125 ml’lik aromalı uht sütü ilk kez piyasaya sürerek tüketicilerin sağlığını herkesten çok düşündüğünü gösteriyor. Türkiye’de ilk kez Yarım Yağlı UHT sütün satışını başlatan Kay, küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de sağlığını düşünerek, süt içmeye teşvik ediyor."

Daha Fazla Bilgi

TÜRK DAMAT TADINI İSTEYENLERE

Sultanlar Ev ihtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş. bünyesinde bir çok ticari ve sınai kuruluşları bulunduran Sultanlar Şirketler Grubu içerisinde yer almaktadır. Grubun kurucusu Sultan Yıldız, aynı zamanda topluluğun alameti farikası olmuştur

Daha Fazla Bilgi

YENİ BİR CAM YENİ BİR HEYECAN

"Gürallar Grubu çatısı altında, 1994 yılında temelleri atılan ve Türkiye sofra camı üretiminde tekelci yaklaşımı kırarak sektörün gelişiminde önemli bir rol oynayan Gürallar ArtCraft, dünya markası olma hedefiyle 2014 yılı itibariyle kurumsal yenilenmeye gitmiş ve LAV markası ile yoluna devam etme kararı almıştır. Gürallar Grubu’nun yenilikçilik anlayışıyla geliştirilerek sofra camı sektörüne adım atan LAV, grubun 1948 yılına uzanan gücünü Gürallar ArtCraft markasının sektör deneyimiyle birleştirerek, şirketin gelecek hedefleri doğrultusunda, üretimden pazarlamaya kadar yenilikçi, dinamik ve teknolojiye değer veren bir çalışma anlayışı ile sektöre “deneyimli, modern ve genç” bir yaklaşımla hizmet sunmayı hedeflemektedir."

Daha Fazla Bilgi

TARİHİN ÇAĞDAŞ YÜZÜ

Hacı Sadık Bey (büyükbabamız),1870 yılında Arnavutluk Prizren'den İstanbul'a gelir. O yıllarda bozanın sulu kıvamlı, esmer renkli ve ekşi lezzetli biçimde, şehir halkından 200’e varan esnaf tarafından yapılıp satıldığını görür. O dönemde farklı bir yöntem dener ve bugünkü haliyle yani koyu kıvamlı, açık sarı renkli henüz yeni mayalanma kabarcıklarının oluştuğu andaki çok hafif ekşimsi lezzeti, bu markanın ilk imzası olur.

Daha Fazla Bilgi

TEK KATKIMIZ SEVGİMİZ

"1992 yılında salça üretimine başlayan Çelenlioğlu Gıda, Akhisar Bölgesinde domates ve biber ekilişinin öncülüğünü yapmış ve çiftçimize, ilçemize büyük katkıda bulunmuştur. Tek katkımız sevgimiz sloganını ilke edinen Çelenlioğlu gıda ürünlerinde tamamen doğal ve Türk damak tadına uygun kendine has lezzeti ile ürün üretimini gerçekleştirmektedir."

Daha Fazla Bilgi

HEMEN AÇ, HEMEN YE

"Firmamızın temelleri Bulgaristan’da konservecilik ile uğraşan kurucumuz Osman Kabasakal’ın 1950 yılında Vatan Konserve’yi kurması ile atılmıştır. Daha sonra 1974 yılında ” YURT KONSERVE ” markası ile kurulmuş olan ve Faruk Kabasakal ve Hakan Kabasakal tarafından yönetilen firmamız, hazır yemek konserveciliğinde Türkiye’nin lideri olmayı hedeflemiştir. Türk mutfağının lezzetlerini konserve olarak tüketicinin beğenisine sunmuş ve kaliteden taviz vermeden, tamamen hijyenik koşullarda yapılan üretim ile günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. "

Daha Fazla Bilgi

TÜRKİYE'NİN İLK ZEYTİNYAĞI MARKASI

"Kristal:Yılların Geleneği Yıllar önce, 1938' de Akdeniz' in eşsiz kenti İzmir' de başlayan teşebbüsümüzün önemli bir özelliği vardı: Türkiye' nin ilk Riviera zeytinyağı üreticisi olmak... Tüketicimize kaliteli ve sağlıklı bir ürünü ilk kez ambalajlanmış olarak biz sunmuş, yine ilk ambalajlı zeytinyağı ihracatını da biz gerçekleştirmiştik. Kristal markası ile doğan bu ayrıcalığı ve haklı gururu, Ticaret ve Sanayi Kontuvarı Türk A.Ş. olarak bugün de taşıyoruz. ""Kaliteli ürün"" prensibini taşıyan deneyimli kadromuz, zeytinyağının tüketim alışkanlığının yayılmasında büyük pay sahiptir. Yıllardır süre gelen ve bir kaç nesildir güvenle kullanılan Kristal ürünlerinin oluşturduğu köklü bir gelenektir bu."

Daha Fazla Bilgi

ENERJİ TASARRUFLU AMPÜLLER

Firmamız 2006 yılından itibaren enerji tasarruflu ampül ithalatına başlamış, sektörde söz sahibi firmalardan olmuştur. Her geçen gün piyasa payını arttırmaya devam eden MAXIMA markalı enerji tasarruflu ampüllerimiz, gerçek yaşam saati, gerçek Vat ve gerçek Lumen şeklinde imal ettirilmektedir.

Daha Fazla Bilgi

GELENEKSEL LEZZETLER DİYARI

"Aly lezzet yolculuğu: Aksular AŞ. Unlu mamüller Fabrikası Aly markasıyla ürettiği ilk ürünleri lavaş tortilla ve baklavalık / böreklik yufkadır. Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak ürün portföyünü genişleten fabrika, çok kısa zamanda ürün portföyöne tatlı, yufka ve mantı çeşitlerini en üst kalite ile dahil etmiştir. Aly markası imajını kalite,insan sağlığı, hijyen, sanitasyon, yüksek teknoloji ilkeleri üzerine konumlandırmıştır. En iyi lezzet kaliteden geçer düşüncesiyle geleneksel tatları mutfaklarınıza taşımayı amaç edinmiştir. "

Daha Fazla Bilgi

YERLİ VE ETKİLİ

Ev haşere ürünlerinde en fazla ürün çeşidine sahip %100 Türk sermayeli tek marka.

Daha Fazla Bilgi

LEZZETİN EN "CİCİ" HALİ

Cici markasının güçlü temelleri, 1927 yılında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde, şekerciliğin bütünüyle el işçiliğine dayandığı dönemde atılmıştır. Ustalıkla, emekle ve yenilikleri izleyerek küçük bir imalathaneden bugünkü yeni nesil otomatik sistemlerle donatılmış tesislere sahip olan Cici markası; çikolata, şeker, bar, kek, jelly şeker grubu ürün yelpazesine sahiptir.

Daha Fazla Bilgi

AYAKKABI BAKIM ÜRÜNLERİ

Tüm dünyaya kaliteli ayakkabı bakım ürünleri üreterek güvenilir bir dünya markası olma hedefi ile 1990 yılında kurulan GoldCare, sektöründe her zaman ilklere imza atmıştır. Bunlardan bir tanesi ilk “kendinden parlayan krem ayakkabı boyası” üretimiydi. O yıllardan günümüze uzanan serüvenimizde geldiğimiz nokta, Türkiye’nin ayakkabı bakım ürünleri sektöründeki en büyük üreticilerinden ve ihracatçılarından biri olmaktır.

Daha Fazla Bilgi

1970'TEN BERİ VAZGEÇİLMEZ LEZZET

Günümüze kadar müşteri memnuniyeti ve sürekli gelişimi hedef alan Ege Kadayıf çalışma azmi, özverisi ve uzman kadrosuyla bugün iç piyasada pek çok hipermarkete, irili ufaklı tesislere, marketlere, yemekhanelere satış yaparak Türkiye’nin tüm noktalarına ürünlerini ulaştırmaktadır. Kendi sınırları dışında ise kadayıf ve diğer geleneksel lezzetleri başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Rusya, Orta Doğu ve Amerika kıtasına tanıtmayı ve mutfaklarında yer edinmeyi başarmıştır.

Daha Fazla Bilgi

Erdem Saroz Kaşarları Kaliteli Ürünleri İle Hizmetinizde...

Asıl işi 1968 yılından beri GIDA TOPTANCILIĞI ve GIDA ÜRETİMİ olan firmamız, kendi markamız olan ERDEM SAROZ süt ve süt ürünleri tüketicilerimizin beğenisine kazanmaya gayret etmektedir.

Daha Fazla Bilgi

%100 ULUSAL İÇECEĞİNİZ

İyi bir gazoz sofraların vazgeçilemez konuklarından birisidir. Niğde gazozu da varlıklısından yoksuluna, yaşlısından gencine, patronundan işçisine, öğretmeninden öğrencisine kısaca yediden yetmişe tüm Niğdelilerin vazgeçemedikleri, damaklarından silinmez tat bırakan bir Niğde klasiğidir. 1960 lı yılların başında ismey Olcay tarafından kurulan, kurucusunun vefatından sonra faliyetlerine kayınbiraderi Asım Abay ve oğlu Selçuk Olcay tarafından devam eden NİĞDE GAZOZU kuruluşunun 53.yılını kutluyor.

Daha Fazla Bilgi

İyi kalite – Makul fiyat

"1982 yılında sektördeki seçkin yerini alan RENKSAN Plastik sünger Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 34 yıllık geçmişinde daima yeniliklere imza atmış bu gün itibari ile BELUX, SPEED, ACORD, FLOPPY ve SEÇKİN markalı ürünleri ile sektörde söz sahibi olmuştur. Değişen dünyada gelişen teknolojilere ayak uyduran ve 160.000 m2 kapalı alana sahip, dünyanın sayılı entegre tesisleri arasında gösterilen fabrikasında modern şartlarda üretim gerçekleştiren RENKSAN, insan kaynakları, AR-GE üretim ve pazarlama faliyetlerinde devamlı tüketici odaklı çalışmalara ağırlık vermiş, bu hassas davranışıyla da gerek iç pazarda gerekse dünya pazarında hak ettiği seviyeye ulaşmıştır."

Daha Fazla Bilgi

1933'den Günümüze Kadar Gelen Lezzetler

Daha Fazla Bilgi

ÇEVRE DOSTU

Çakmak ve kibrit alanlarında faaliyet gösteren ve uluslararası bir kuruluş olan şirketimiz lider markalarıyla altı ürün kategorisinde dünya çapında 14,000 çalışanı ile 15 ülkede üretim yapmaktadır. Bugün ürülerimiz 140 ülkede satılmaktadır. Türkiye çapında bayilerimizle kibrit,çakmak ve diğer yanıcı ürünlerimizin pazarlama ve satışını yapmaktayız.

Daha Fazla Bilgi

ÖZLENEN ŞALGAMIN TADI

"Serafressh, 2004 yılında dönemin gelişmekte ve büyükmekte olan dondurulmuş gıda sektöründe, önde gelen markaların satışını ve pazarlamasını yaparak ticari faaliyetine başlamıştır. Yaklaşık 5-6 yıl gibi bir süre zarfında gerek araç filosunu, gerek depolama alanlarını, gerekse istihdam alanını maksimum seviyeye çıkartarak bu alandaki yakaladığı başarıyı üretim sektöründe de gerçekleştirmek için gerekli pazar arayışına girmiştir. Günümüzde tüketicilerin doğal ve katkısız, sağlıklı, faydalı ürünlere yöneldiğini gözlemleyerek; henüz ülkemizde ve dünyada bilinirliğinin az seviyede olduğu Adana Şalgamı’nın üretimine karar vermiştir. Yapılan araştırmalar neticesinde Mersin’de hali hazırda bulduğu atıl bir tesisin gerekli tadilatlarını yaparak üretim sektöründeki ilk adımını atmıştır. Aynı zamanda, her zaman için farklılık yaratmayı tercih eden Serafressh, nasıl bir şalgam üreteceğine karar vermeden önce şalgam tüketicileri arasında yapmış olduğu araştırmalar neticesinde 1900'lü yıllarda tamamen doğal ve geleneksel yollarla annelerimizin ve o zamanın seyyar satıcılarının yaptığı şalgam suyunun özlemle talep edildiğini tespit etmiştir. Bu özlenen şalgam tadını, Serafressh kalitesiyle el değmeden şişeleyip ilk üretimine 2009 yılında başlamıştır. Artan talepler doğrultusunda kapasitesini arttırmak için Adana’da yeni bir yatırım yapma kararı alıp, Adana Organize Sanayi Bölgesi çevresindeki 16 dönümlük arazisi üzerine, şalgamı en iyi şekilde üretmek için tam entegre tesisini kurup faaliyete geçmiştir."

Daha Fazla Bilgi

PEYNİR PEY-MA'SIZ OLMAZ!

Chr. Hansen'in global vizyon ve tecrübesini Türkiye'ye taşıyan Peyma-Hansen , Türk Gıda Sektöründe uzun yıllardır sunduğu kaliteli hizmet ve ürün anlayışını , sektör lideri olmanın verdiği sorumlulukla daha ileriye taşımayı amaçlıyor.

Daha Fazla Bilgi

İPEK VE YUMUŞAK DOKUNUŞU

1971 yılında kurulan İpek İdrofil Pamuk A.Ş. Türkiye’deki en büyük hidrofil pamuk üreticisidir. İpek ürünlerinin tamamı Türk,Avrupa ve British Farmakopelerine uygun ya da müşteriden gelen talep doğrultusunda , istenilen standartlarda üretilmektedir.

Daha Fazla Bilgi

HASTALARIN RAHATI İÇİN

İDA olarak, musterilere daha iyi hizmet verebilmek adina teknolojik gelismeleri takip ederek imkanlarimiz dahilinde uygulamakta ve urun yelpazemize her gecen gun yeni urunler katarak pazarlamaktayiz.

Daha Fazla Bilgi

EVYAP

KOSKA

BARİLLA MAKARNA

FİLİZ MAKARNA

OFÇAY

MEYÖZ - AROMA

BİLLUR TUZ

KINIK

ÖZTADIN

OLİN

ARİFOĞLU

TAT BAKLİYAT

MEHMET EFENDİ

SEDAT TAHİR - COOK

BEYAZ KAĞIT - PEROS

SÖKE

TÜRKİLİ

SOFİDEL KAĞIT

ALGÜNDÜZ

FORA ZEYTİN

KAY SÜT

SULTANLAR

LAV

VEFA

İPEK SALÇA

YURT

KRİSTAL

MAXIMA

ALY

ESEM MAT

CİCİ

GOLD CARE

EGE

ERDEM SAROZ KAŞAR

NİĞDE GAZOZU

RENKSAN

HOCAOĞLU

SWEDISH MATCH

SERAFRESSH

PEYMA-CHR.HANSEN'S PEYNİR MAYASI

İPEK PAMUK

İDA HASTA BEZİ